Domů / Ostatní / Ekonomický systém prospěje každé firmě. Ale musí odpovídat jejím potřebám…

Ekonomický systém prospěje každé firmě. Ale musí odpovídat jejím potřebám…

Bez vhodně zvoleného účetního softwaru to nejde, ale kde je ona pomyslná hranice, kdy firmě dané řešení přestane stačit a vyhovoval by jí spíše ekonomický systém? Budete muset zvážit množství kritérií, především pak funkcionalitu, provázanost a flexibilitu modulů. Neméně důležité je intuitivní a použitelné uživatelské rozhraní. Implementace by měla procesy zautomatizovat, zjednodušit a zrychlit, nikoliv opačně.

Účetní program, nebo podnikový systém?

Účetní program i plnohodnotný ekonomický systém jsou přínosem pro každou firmu. Minimálně v tom, že zautomatizují alespoň základní úkony, zajistí potřebný evidenční systém a zároveň ochrání důvěrná data. Nabízí se však otázka, kdy je vhodné investovat do sofistikovanějšího řešení.

Ekonomický systém s pokročilými funkcemi musí firmu posunout kupředu. Přinést jí výhody, zlepšit konkurenceschopnost či zvýšit obrat. Pokud k ničemu takovému neposlouží, pak bude zřejmě stačit základní účetní program.

Podnikový systém je vhodný pro firmy, které vyžadují více než jen software pro správu účetnictví – místo pro všechna klíčová data o firemních procesech a zákaznících. Roli samozřejmě hrají i peníze, protože zdaleka ne každý subjekt může investovat částku řádově ve stovkách tisíc korun.

Chytrá volba je modulové řešení RIS

Rozhodnutí mezi účetním softwarem a plnohodnotným podnikovým systémem není snadné. Jednou z možností, jak ušetřit spoustu času, starostí i peněz, jsou modulové informační systémy od české společnosti SAUL. Živnostníci a malé firmy volí Ekonomický účetní software RIS Start, středně velké společnosti RIS a větší subjekty manažerskou nadstavbu TOP-RIS.

Chcete-li se o výhodách prověřeného systému dozvědět více, přečtěte si o něm na www.saul.cz.