Domů / Ostatní / Do oblak s jistotou díky pojištění pilotů
Pilot

Do oblak s jistotou díky pojištění pilotů

Létání patří k populárním volnočasovým aktivitám, ale spousta lidí k němu tíhne i z praktických důvodů. Pro obchodníky, kteří se musí často přemísťovat napříč evropskými metropolemi, může být mnohem efektivnější přelet zapůjčeným soukromým letadlem. Další typickou situací je cestování s rodinou nebo partou přátel – vydat se letecky do Chorvatska, byť jen na víkend, také není na škodu.   Ale ať už vás do kokpitu přivedou jakékoliv důvody, neměli byste zapomínat na rizika. Letecká doprava je sice velmi bezpečná, ale pojištění pilotů nenachází uplatnění jen v případě tragických havárií.

Vzhledem k množství držitelů leteckých průkazů bylo otázkou času, kdy české pojišťovny nabídnou vhodný produkt. Většina pilotů létá na zapůjčených strojích a oprava poškození nepatří k nejlevnějším záležitostem. Někdy je příčinou tvrdé přistání, jindy zase neodborná manipulace s přístroji. V takových situacích přijde pojištění pilotů vhod.

 

Pojišťovny jsou si situace vědomy a některé nabízí pojištění, které je určeno pro instruktory, žáky a piloty. Ti všichni mohou díky dobře nastavené ochraně ušetřit nemalou částku, když vlastní vinou stroj poškodí. Z psychologického hlediska je přínosné již samotné vědomí, že se pojišťovna postará o případné škody – díky tomu lze získat jistotu a zbavit se zbytečného stresu.

Ale které pojištění pro piloty nabízí nejlepší parametry? V nabídce dominuje online pojištění pro piloty od pojišťovny Ergo. Vztahuje se na široké spektrum strojů (letouny, ultralehké letouny, ultralehké vrtulníky, motorové vírníky, kluzáky a rotorová letadla) a k dalším výhodám patří velké rozpětí pojistného plnění (od 50 tis. do 600 tis. Kč), jednotná 10% spoluúčast a atraktivní slevy za nalétané hodiny (až 20 %!).

Ergo je spolehlivá pojišťovna, jejíž historie se píše od roku 1994. V portfolio produktů najdete také cestovní pojištění, pojištění domácnosti a další pojištění, které by se vám mohly hodit.