Domů / Bydlení / Jsou vaše kancelářské židle a křesla reprezentativní a zároveň zdravé?

Jsou vaše kancelářské židle a křesla reprezentativní a zároveň zdravé?

Ve firmách se setkáváme s různými typy židlí. Ty, které jsou určené na chvilkové posezení si, na usazení hostů nebo třeba k trávení schůzky s ostatními spolupracovníky, která trvá hodinu, dvě, tady postačí běžná konferenční židle. U té není potřeba mít žádné speciální požadavky, snad jen na pevnost konstrukce a odolnost potahové látky, pokud bude potažena.

Když nás kancelářská židle „nosí“ celý pracovní den

Pokud ale kancelářské židle a křesla používáte po celý den, je důležité, aby splňovali několik základních skutečností. 

U kancelářských židlí je důležité, aby měly výškově nastavitelnou sedací část. Velmi přínosné je, když je nastavitelná i zádová opěrka tak, aby uměla držet požadovaný úhel. V případě, že chcete chvíli relaxovat, dopřát si oční jógu, bude vám možnost mírného záklonu na židli velmi příjemná. Nastavitelné mohou být i opěrky rukou a opěrka hlavy. Není to nutné, ale je dobré, když se s nimi dá hnout. Zádová opěrka, nebo zádová opěrka včetně hlavové opěrky, by měly být dostatečně vysoké na to, abyste si opřeli hlavu. Tím značně ulehčíte krčnímu svalstvu.

Kolečka na kancelářské židli?

Je zřejmě, že konferenční židle kolečka nemají. Důvod je prostý. Nepotřebujeme se přemisťovat, něco si podávat, kopírovat… To právě kancelářská židle by měla mít pevná a odolná kolečka, která vás spolu s židlí přesunou o metr, dva vedle vašeho pracovního místa, abyste se dostali k tiskárně, šanonům, skříni a podobně, aniž byste museli vstát a židli opustit. Tím budete značně šetřit vaše klouby.

Pokud se potíte hodně, důležitá je i prodyšnost sedáku, opěrky, materiál, z něhož je potah. Taková kůže vám může být v létě velmi nepříjemná. Navštivte Sg-nabytek.cz a podívejte se i na rohové sedací soupravy, komody, koupelnový nábytek, posuvné dveře, patrové postele, manželské postele nebo třeba šatní skříně. Vše za nízké ceny s výhodnou cenou dopravy a pomocí s donosem blíže k vašemu domu nebo za dveře.