Domů / Doporučujeme / Proč investovat do zlata a stříbra

Proč investovat do zlata a stříbra

V porovnání s jinými formami ukládání peněz je investice do zlata a stříbra sázkou na jistotu. Mít peníze doma je riskantní, investování do nemovitostí znamená nejistotu vzhledem vývoji na trhu s realitami a spoření na bankovních účtech se nevyplácí s ohledem na nízké úroky a rostoucí inflaci. Naopak zlato a stříbro si stejně jako jiné drahé kovy udržují svou hodnotu již po staletí a u stříbra se předpokládá, že v několika příštích letech bude jeho cena strmě stoupat. Zlato a stříbro se většinou prodává a kupuje v podobě mincí, pamětních medailí a zlato ještě ve formě zlatých cihel.

Náš tip: Investování do zlata a stříbra: Co potřebujete vědět?

Výhody investice do mincí

Při nákupu zlatých či stříbrných mincí můžete být bez obav, že byste v budoucnu na této investici prodělali. Naopak u mincí či pamětních medailí neplatíte pouze za obsah drahého kovu, ale také za uměleckou a sběratelskou hodnotu. Pokud si je nyní koupíte za pár stokorun, můžete se spolehnout, že v budoucnu bude jejich hodnota mnohonásobně vyšší.

Náš tip: Investování do zlata a stříbra: Co potřebujete vědět?

Jak sledovat ceny?

Sledování cen zlatých a stříbrných mincí si můžete velice usnadnit, když využijete služeb společnosti auportal.cz. Tato společnost se zabývá prodejem zlatých a stříbrných investičních mincí a slitků.V tomto oboru patří mezi nejpřednější obchodníky v ČR a na Slovensku. Nemusíte se starat o vývoj cen zlata a stříbra ani produktů z těchto drahých kovů, neboť stačí pouze kliknout na ikonku Hlídací zlatý býk. Další novinkou, kterou společnost auportal.cz nabízí, je ikonka Hlídání dostupnosti. Díky této službě budete dostávat na svou e-mailovou adresu informace, když bude zboží na skladě.

Víte, co je Zlatá mince Rajka queenslandská?

Skutečně mimořádnou investiční mincí, jejíž sběratelská hodnota v budoucnu značně vzroste, je

VICTORIA’S RIFLEBIRD, neboli Zlatá mince Rajka queenslandská. Zemí jejího původu je Austrálie a jedná se o endemický druh, který se vyskytuje pouze na severovýchodě australského státu Queensland. Vzácnost této mince je umocněna i malým počtem, neboť její limitovaná edice měla pouze 5 tisíc kusů pro celý svět. Rajka má ryzost 999,9 a společnost auportal.cz ji prodává v kapsli za 29.990 Kč.

Tip: Věděli jste, že Koala je zaniklý druh a jejich jen 80 tisíc…

Tip: Rádi procházíte světem internetu? Zjistěte, co jsou cookies