Domů / Doporučujeme / Zodpovědnost a krátkodobá půjčka aneb jak se zachovat správně

Zodpovědnost a krátkodobá půjčka aneb jak se zachovat správně

Když potřebuje rychle sehnat peníze na opravu pračky nebo třeba na dovolenou či jiné nákupy, dostáváte se okamžitě do těžké situace. Lákadel je hodně, ale pokud podlehnete nesprávnému, může to být začátek vašeho konce. Proč je na místě maximální zodpovědnost a jak se zachovat?

Větší jistota díky novele

Už dávno jsou pryč doby, kdy český finanční trh pohltily nebankovní půjčky od pochybných nebankovních společností. Dříve totiž stačilo mít živnostenský list a mohli jste se stát poskytovatelem nebankovních půjček. Následek? Tisícovky podvedených klientů, kteří rázem ztratili důvěru v krátkodobé půjčky, které by jim mohly v životě pomáhat. Velká změna přišla v loňském roce v podobě novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o něm zde). Novela zpřísnila podmínky pro poskytovatele a tím zaručila, že na trhu zůstaly jen seriózní společnosti. Nebankovní půjčování už proto není risk a cesta do problémů. Stále více lidí začíná nebankovní půjčky vnímat jako nejjednodušší pomoc ve svízelné finanční situaci.

 

 

Nebankovní půjčky nejsou past, když…

Když se dostanete do situace, že si budete muset rychle půjčit peníze, musíte se zachovat maximálně zodpovědně. Je absolutně nevhodné si půjčovat ve chvíli, kdy nemáte jistotu, že peníze včas vrátíte. Věnujte proto několik minut výpočtům. Je výhodou, že díky online kalkulátoru vidíte, kolik peněz například tyto půjčky do výplaty nabízí a také to, kdy je budete muset vrátit a jak vysokou sumu zaplatíte navíc. Sami si potom musíte vypočítat, jestli je to pro vás reálné. Pokud by byl váš rozpočet příliš napjatý, neriskujte a radši si vezměte úvěr na nižší částku.

Kde rychle a výhodně?

Oblíbená je půjčka do výplaty od Via SMS s.r.o. Funguje jako pomoc ve chvíli, kdy je na účtu ještě několik dní před výplatou prázdno, ale člověk potřebuje peníze na zaplacení energií či na běžné nákupy potravin. Nabízí peníze do několika minut od schválení žádosti. Výhodou půjčky od Via SMS je, že noví klienti si mohou půjčit až do částky 8 000 Kč zcela zdarma.