Domů / Doporučujeme / Zjistěte rychlost internetu u vás doma během minuty díky speedmetru

Zjistěte rychlost internetu u vás doma během minuty díky speedmetru

Kdy jste naposledy použili internet? Mnoho lidí ho používá prakticky pořád a to například, když na telefonu kontrolují, jestli jim někdo nenapsal na sociálních sítích. Někteří si neustále kontrolují email, používají různé online aplikace a také mnoho lidí díky internetu pracuje z domova. Internet je považován za samozřejmost a používá se už také pro komunikaci s úřady. Dnes je nemyslitelné nemít internet, protože bez něj není možné běžně fungovat.

Postarejte se o dostatečnou rychlost internetu

Víte něco o rychlosti internetu? Rychlost internetu se u jednotlivých uživatelů liší, obvykle si ji vybíráte už při samotném zřizování internetu, poskytovatel vám může dát a výběr z různých balíčků a vy si vyberete takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Postupem času někteří zjistí, že jim rychlost internetu nevyhovuje a chtěli by ji navýšit. Mnoho lidí ani neví, jaké rychlosti jejich internet dosahuje a jestli jim jejich poskytovatel dodává skutečně tak rychlý internet, na jakém se dohodli.

Pokud nevíte, jaká je rychlost vašeho internetu, můžete k tomu použít nástroj pro měření rychlosti internetu.

Nástroj je pro každého zdarma a ukáže vám, jaká je rychlost stahovaných i odesílaných dat, také se dozvíte odezvu v ms. Sjednanou rychlost byste měli mít uvedenou ve smlouvě nebo můžete poskytovateli zavolat a ujistit se, jakou rychlost byste měli mít. Jestliže vám speedmeter ukáže, že je rychlost nižší, než vám garantuje poskytovatel, je to důvod k tomu, abyste ho kontaktovali ke sjednání nápravy nebo k poskytnutí slevy. Pokud nejste se stávajícím poskytovatelem spokojení, není nic lepšího než přejít k jinému. V České republice je velké množství poskytovatelů, takže je opravdu z čeho vybírat. Můžete si vybrat takový tarif, který bude plně odpovídat vašim uživatelským požadavkům.