Domů / Doporučujeme / Jak na náhradní plnění?

Jak na náhradní plnění?

Slyšeli jste už o náhradním plnění? Pokud zaměstnáváte více než 25 lidí, rozhodně byste o něm slyšet měli. V České republice pro vás od tohoto počtu zaměstnanců platí povinnost zaměstnávat minimálně 4% OZP. Pokud OZP nezaměstnáváte, měli byste plnit náhradní plnění. Existují 2 možnosti, jak to udělat. Jednou z nich je odvádět finanční plnění formou odvodu do státního rozpočtu. Další možností je odebírat zboží/služby od firem zaměstnávajících více než 50% OZP nebo od OSVČ se zdravotním postižením.

S náhradním plněním vám pomůže SZZP

Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených, z.s. může být vaším nejlepším partnerem v oblasti shánění zaměstnanců se zdravotním postižením a v oblasti náhradního plnění. Prostřednictvím SZZP můžete aktivně nabízet pracovní místa pro OZP. Mnoho znevýhodněných lidí má chuť pracovat a stát se plnohodnotnou posilou vaší firmy. Členové SZZP zaměstnávají přes 50% OZP. Mohou vám pomoci pokrýt náhradní plnění v široké oblasti podnikání.

Nabízí se mnoho produktů a služeb, které můžete odebírat. SZZP může být vaším důvěryhodným partnerem, který vám potřebnou transakci zprostředkuje. Zajímá vás náhradní plnění v Praze? Neváhejte se na svaz obrátit. Poskytne vám nejen služby a snadné nalezení zaměstnanců se znevýhodněním, ale také vám poskytne poradenství, pro mnoho lidí je problematika náhradního plnění složitá a nerozumí jí. SZZP můžete kontaktovat a vše vám vysvětlí, také na webu svazu na https://www.szzp.cz/ naleznete kalkulačku, se kterou si snadno spočítáte povinný podíl OZP a částku, ze kterou nakoupiíte produkty/služby v režimu náhradního plnění.