Domů / Doporučujeme / Trápí vás kvasinková infekce? Navštivte gynekologa

Trápí vás kvasinková infekce? Navštivte gynekologa

je velmi častý zdravotní problém, se kterým se během svého života potýká řada žen.

Kvasinková infekceíčiny a projevy kvasinkové infekce

Kvasinková infekce nebo také vaginální mykóza může mít celou řadu příčin. Může to být užívání léků nebo hormonální antikoncepce, stres, nezdravý životní styl. Nevhodná intimní hygiena nebo přemnožení kvasinek candida albicans. Ty se množí ve specifických podmínkách. Ke svému životu potřebují cukr, vlhko a teplo. Cukr jim dodáme nevhodnou stravou, vlhko a teplo pak nevhodným oblečením, které je těsné a vyrobené z umělých materiálů.

Mezi časté projevy kvasinkové infekce patří zarudnutí, svědění a pálení v oblasti intimních partií, které mohou být i oteklé a mohou bolet. Tyto projevy bývají doprovázené výtokem různé barvy, hrudkovité konzistence, který navíc ještě nepříjemně zapáchá. Jakmile se u vás tyto obtíže objeví, je vhodné navštívit svého gynekologa, který udělá potřebná vyšetření a doporučí vhodnou léčbu.

Prevence proti množení kvasinek

Především je to úprava životního stylu. Z jídelníčku je potřeba eliminovat potraviny s vysokým obsahem cukrů, kvasnic a bílé mouky. Naoapk bychom měli konzumovat větší množství zeleniny, u ovoce je potřeba si dát pozor na to, které má v sobě vyšší obsah cukrů. Také je potřeba tělu dopřávat dostatek spánku, pohybu a eliminovat stresové situace.

Co se oblečení týká, je vhodné vybírat si takové kousky, které budou prodyšné, ideálně vyrobené z přírodních materiálů mezi něž patří bavlna nebo bambus. Střih by měl být volnější. Důležitá je také pravidelná intimní hygiena a vhodné intimní přípravky. Ucelenou řadu jak k prevenci, tak i během obtíží nabízí značka GYNELLA®. Pro podporu léčby kvasinkové infekce jak akutní, tak i opakované, je vhodnou volbou GYNELLA® Silver FoamSilver Caps.