Domů / Doporučujeme / Získejte dotace na své projekty

Získejte dotace na své projekty

V dnešní době trápí většinu společností nedostatek pracovníků. Lidí je málo a firmy tak nemohou rozšiřovat výrobu, přestože zakázek mají dostatek. Tento problém je jen jedním z mnoha, který pomáhají vyřešit dotace EU.

Od vstupu České republiky do EU uplynula již řada let. Za tu dobu jsme ze společných fondů získali miliardy korun, které putovaly do jednotlivých firem i do veřejného prostoru. Ze zašlých koutů republiky se postupně stávají atraktivní místa, na kterých lidé rádi tráví čas. Obyvatelé získali finance na zlepšení svých domácností, zateplení budov, pořízení nového kotle i další projekty.

Samozřejmě ne vždy se vše podaří podle plánu. Mnoho investic nebylo realizováno, protože na ně nezbyly prostředky, jiné projekty naopak získaly dotace EU neoprávněně a postupem času ji musely vracet. V aktuálním dotačním období pak Česká republika čerpá prozatím velmi podprůměrně, což by se mělo v dohledné době změnit.

Jedním z důvodů, proč firmy i stát dříve chybovaly při získávání dotací EU, je jejich složitý systém a množství potřebné dokumentace. V posledních letech se však situace mění. Vznikly specializované společnosti, které detailně analyzují potřeby podniků i státních institucí. Na základě potřeb následně volí odpovídající dotační tituly, do kterých směřují žádosti. Výsledkem je velmi vysoká pravděpodobnost získání dotace.

MIDA Consulting je jednou ze společností, která pomáhá analyzovat potřeby svých klientů z řad firem i orgánů státní správy. Navrhuje pro ně nejvhodnější dotační tituly s následným financováním z dotací EU, investičních pobídek, norských fondů i národních zdrojů. Pokud hledáte partnera, který vám zajistí získání prostředků a dohlédne na bezpečný průběh celého dotačního řízení, obraťte se na MIDA Consulting.