Domů / Doporučujeme / Základní doporučení pro úspěšnou konferenci

Základní doporučení pro úspěšnou konferenci

Konference je specifická událost a uspořádat ji tak, aby měla požadovaný efekt, je bez předchozích zkušeností poměrně náročné. Pokud jste nikdy akci tohoto druhu neorganizovali, nepřestávejte číst. Prozradíme vám základní tipy, díky kterým se nedopustíte největších přešlapů. Ty by vás totiž mohly přijít velmi draho.

Kvalita je vždy nad kvantitou

Chcete hosty oslnit nadstandardní délkou, spoustou přednášek a ještě větším zástupem spíkrů? Právě tím jim můžete akci naopak znechutit. Čas účastníků je drahý a jistě na konferenci nechtějí strávit delší dobu, než jaká je bezpodmínečně nutná. Navíc platí, že příliš dlouhá akce zavání nudou a stereotypem, což rozhodně nejsou charakteristické znaky profesionálně zorganizované konference. Od faux pas vás pak nezachrání ani ty nejlepší konferenční prostory.

Kvalitní program je alfou a omegou konference. Dejte si na něm záležet a pokuste se vcítit do kůže účastníků. Odpovězte si na otázku, zda by se vám na jeho místě akce líbila, anebo byste raději odešli v mezičase přednášek.

Velký počet přednášek skutečně není to nejdůležitější. Dokonce ani známá jména na seznamu řečníků. Mnohem lepší volbou jsou lidé s praxí v daném oboru, kteří mají k problematice co říct – a dovedou myšlenky interpretovat tak, aby strhli pozornost davu.

Spíkr by měl hovořit takovým způsobem, aby mu rozuměla naprostá většina lidí. Respektive je nezahlcovat odbornými termíny, ale spíše se snažit o „lidovější“ formu projevu.

Ideální doba trvání přednášky?

Co se týče optimální délky přednášky, v praxi samozřejmě záleží na atraktivitě tématu. Obecně je však doporučeno cca 45 minut, a to včetně prostoru pro případnou debatu. Řečník by měl mít dostatek času na to, aby se mohl dostat do hloubky, ale zbytečně posluchače neunavovat.

Zvolte kvalitní prostředí

Vysoká úroveň přednášek by měla jít ruku v ruce s vhodně zvolenými konferenčními prostory. Účastníci se nesmí cítit jako sardinky v plechovce a mělo by se jim dostát špičkového servisu.

Dobrou volbou jsou konferenční prostory v Praze v hotelu Belvedere. Nachází se kousek od centra metropole a můžete si je pronajmout včetně vybavení a cateringu.