Domů / Doporučujeme / Založit si firmu je jednodušší, než si myslíte

Založit si firmu je jednodušší, než si myslíte

Založení nové společnosti vás může stát nejen peníze, ale i čas a velké množství nervů. Pokud chcete začít rychle podnikat a ušetřit si celou řadu problémů, měli byste uvažovat o založení společnosti na míru. Služba, která je vhodná pro začínající i zkušené podnikatele.

Na výběr máte dvě možnosti

Jste rozhodnutí, že vše necháte na profesionálech a necháte si založit firmu na klíč. Máte však před sebou ještě jednu volbu. Podnikání můžete nastartovat i s ready made společností. Jedná se o společnost již zapsanou v obchodním rejstříku a je připravena k prodeji. Nabízí jiné výhody, než založení společnosti na míru. Najde se však i pár nevýhod.

Výhody ready made společnosti a firmy na klíč

Ready made společnost je připravena ihned k podnikání. Nemusíte na nic čekat. Jen si vyberete společnost, která má splacený základní kapitál a nemá žádnou historii obchodování. Koupě je vyřízena během pár hodin a vy se můžete pustit ihned do podnikání.

Společnost na míru nenabízí tak rychlé řešení, ale za to je podle vašich představ. Specialisté na založení společnosti vám vyplní všechny potřebné úřední dokumenty, doporučí postup a zajistí, aby celý proces prošel bez komplikací. Vaše nová firma bude vystavěna na míru vašim požadavkům. Nemusíte dělat kompromisy, jako je tomu v případě ready made společnosti.

Rozdílné výhody a nevýhody jsou jasné. Každému podnikateli vyhovuje jiný přístup a má také jiné startovací možnosti. Ať už si vyberete ready made společnosti nebo firmu na klíč, získáte náskok před konkurencí, která se rozhodla vše řešit na vlastní pěst a zdlouhavě studuje všechny povinnosti k založení společnosti.

Důležitá je image

Nezapomeňte na sídlo firmy. Při začátku podnikání je důležitá image. Vysokou prestiž získáte sídlem v centru velkého města. Nemusíte platit ani obrovské částky za pronájem kanceláře. Stačí si pronajmout virtuální sídlo firmy.