Domů / Doporučujeme / Víte, jak nejvýhodněji prodat investiční zlato?

Víte, jak nejvýhodněji prodat investiční zlato?

Zlato je velmi populární investicí. Ovšem ještě více než investice je zlato prostředek, který dokáže dlouhodobě uchovat hodnotu peněz a ochránit je před inflací. Stále více lidí si pořizuje investiční zlato, aby v něm schovali své těžce vydělané úspory na horší časy, jako dar pro své potomky či si je pouze uchovali do té doby, než najdou investici, která stojí za to. Ať už mělo pořízení zlata jakýkoliv důvod, pokud jste se rozhodli ho prodat, měli byste dát pozor, abyste při prodeji neprodělali peníze?

Jak zlato prodat?

Vyhněte se všem místům, kde se vykupuje veškeré zlato, bazarům a také pochybným obchodníkům s touto komoditou. Zlato má svůj kurz, který se mění i několikrát za den, měli byste proto zlato prodat na místě, kde vykupují zlato podle aktuálního kurzu. Pokud si svých investic vážíte, zbytečně neriskujte a vyrazte na seriózní místo, kde za zlato utržíte nejvíce. Udělejte si výlet do Prahy, v druhém patře Obecního domu narazíte na firmu Zlaté mince Numismatika, která je tu už od roku 2003 a specializuje se na obchod s investičním zlatem. Prodáte tu investiční zlato podle aktuálního kurzu.

Jak prodej probíhá?

Výkup zlata má jednoduchý průběh. Pokud se jedná o zlato do 25 tisíc korun, můžete ho fyzicky přinést. U zlata vyšší hodnoty je vhodné se předem domluvit a výkup může proběhnout na místě. Výkup zlata má celkem 4 fáze, je to předání, kontrola, fixace ceny a výplata. U menších částek lze provést výplatu v hotovosti, u vyšších je to převodem na účet. Vykupují se pouze zlaté mince a slitky od renomovaných rafinérií jako jsou Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore a další. Nevykupují se šperky, náramky ani surové zlato. Prodat však nemusíte jen investiční zlato, ale také stříbro, palladium a platinu. Zajistěte si výkup u specialistů, kteří svému oboru rozumí a získejte za své slitky a mince nejlepší cenu.