Domů / Doporučujeme / Jak správně zabalit balík, aby dorazil do zahraničí nepoškozený?

Jak správně zabalit balík, aby dorazil do zahraničí nepoškozený?

Zaslání balíku do zahraničí nemusí být věda, ale měli byste se zamyslet nad tím, jestli jste zásilku dobře zabalili. V opačném případě riskujete, že zákazník po otevření nebude mít radost. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým balení zásilek hravě zvládnete.

Na co si dát pozor?

Základní podmínkou úspěšného zaslání balíku do zahraničí je dodržení maximálních povolených rozměrů a hmotnosti. Překročíte-li je, nic se neděje – pro takové situace je jako stvořená přeprava velkých zásilek.

Obal by měl odpovídat hmotnosti zásilky. Musí ji během přepravy chránit a vydržet mnohdy nešetrnou manipulaci. Zároveň si položte otázku, zda by obal vydržel i při pádu z výšky 80 cm (obvyklá výška pásu automatického třídícího zařízení).

Zboží většinou nevyplní celý prostor krabice. Aby v ní nelétalo ze strany na stranu, vyplňte volný prostor vhodným materiálem (např. pěnovými profily, vzduchovými polštářky, bublinkovou folií…). Zásilka by měla být vyplněna tak, aby ji nepoškodilo ani statické zatížení odpovídající pětinásobku vlastní váhy

Postarejte se o zabezpečení veškerých vík a otvorů v obalu, aby během transportu nedošlo k samovolnému otevření.

Nepsaným pravidlem, které platí nejen při zaslání balíku do zahraničí, je označení víka zásilky manipulačními značkami – křehký obsah. Díky označení budou pracovníci kurýrní služby brát zřetel na to, že se v krabici nachází sklo, porcelán, tekutiny či zboží vyšší hodnoty.

Záleží i na drobnostech

Některé věci sice nemají vliv na to, zda se zásilka během přepravy poškodí, ale přesto jsou důležité. Použijete-li opakovaně krabici, ve které již bylo nějaké zboží odesláno, ujistěte se, že byly odstraněny všechny staré přepravní štítky. V opačném případě by mohl dopravce zásilku nedopatřením odeslat na jinou adresu.