Domů / Doporučujeme / Podnikejte bezpečně, mějte vyřešené BOZP a PO

Podnikejte bezpečně, mějte vyřešené BOZP a PO

Rozhodli jste se vstoupit do podnikatelského světa, ale nevíte, co všechno je nutné mít splněné? Jednou z mnoha důležitých zákonných povinností je mít vyřešené BOZP a PO, což jsou oblasti, na které se velmi často zapomíná. V současné době se v České republice nachází až čtyřicet procent podnikatelů, kteří bohužel nemají ani zdání o tom, co je to bezpečnost práce a co požární ochrana. Ovšem tato nevědomost podnikatelů může být velký problém. V případě, že by přišla neohlášená kontrola ze státní správy a zjistila by, že není BOZP a PO vyřešené tak, jak by mělo, bývá podnikateli udělena pokuta, která se může dostat až do výše několika set tisíc korun. Zejména pro začínající podnikatele je to něco nepředstavitelného, proto e raději svěřte do rukou firmy, která se na BOZP a PO specializuje.

I když najmout si firmu, která se vám bude starat o BOZP a PO jsou z počátku jen náklady navíc, jsou to náklady, které rádi zařadíte do účetnictví. Přece jen je lepší zaplatit ročně několik tisíc korun, než platit v případě kontroly několik stovek tisíc korun jako pokutu.

Jenže vybrat si firmu, které se svěřit do rukou, není zrovna nejsnazší.

Už máte vyřešené BOZP a PO?

Pokud ještě nemáte vyřešené BOZP a PO a hledáte firmu, které se vložíte do rukou, rozhodujte se vždy na základě referencí a recenzí, v nichž jsou obsaženy zkušenosti těch, kteří s danými firmami už přišli do styku. Recenze vám pomohou udělat si prozatímní názor o firmě, který může být rozhodující.

Naším favoritem je firma Extéria

Pokud smíme poradit jednu firmu, která je kladně hodnocena a jíž se vyplatí svěřit se do rukou, doporučujeme firmu Extéria, která je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO působící nejen v České republice, ale také na Slovensku.

Oblíbená je zejména díky svým bezkonkurenčním cenám na trhu, mimo to také kvůli vstřícnosti, férovosti a perfektnímu zastoupení při kontrolách.