Domů / Doporučujeme / Webhosting je v dnešní době pokročilých technologií naprosto nezbytnou součástí každé webové stránky

Webhosting je v dnešní době pokročilých technologií naprosto nezbytnou součástí každé webové stránky

Zvažujete založení vlastní webové stránky? Měli byste vědět, že k nim budete potřebovat samozřejmě doménu, což je adresa, kterou zadáváte do příkazového řádku, říká se jí také URL. Společně s doménou je ale také nezbytností mít webhosting, což je vlastně takové vaše zázemí pro správu webové stránky, pro přijímání služebních emailů a veškerých služeb.

Jak vybrat ten správný webhosting?

Webhosting nabízí rozličnou řadu poskytovaných služeb a od toho se také odvíjí rozličnost cen za jejich používání. Většinou za kvalitní webhosting zaplatíte 200,- – 300,- za měsíc. Můžete ale počítat s profesionálními službami a servisem. Pokud je vaše webová stránka zaběhnutá, je vždy výhodné zaplatit si webhosting na celý rok. Nejenomže ušetříte, ale odpadne vám každý měsíc odesílání plateb. Nejlepší je mít webhosting i doménu u jedné společnosti!

Co je úkolem webhostingu?

  • Velikost prostoru – prakticky nejdůležitější parametr, který rozlišuje typy webhostingů. Je pouze na vašem zvážení, jaké prostor pro svou stránku potřebujete, pohybuje se od 10 MB až do několika 1000 MB. Samozřejmě že nejvíce prostoru zabírají obrázky a videa.
  • Email – vlastní doména vám samozřejmě zajišťuje i vlastní emailovou adresu. Webhosting obvykle limituje, kolik takových emailových adres můžete mít. V těch nejlevnějších variantách obvykle možnost mít vlastní emailovou adresu chybí.
  • Zákaznická podpora – máte problém s funkčností webu či prostě nevíte, jak co použít? Je velice příjemné, když se můžete 24/7 zeptat někoho, kdo této problematice opravdu rozumím a hned vás zkušeně, a hlavně ochotně poradí.
  • Administrační rozhraní – váš webhosting by měl zahrnovat veškerou administraci, kterou k fungování webu potřebujete. Je nutné, abyste si mohli sami nastavovat všechny parametry, vytvářet zde poddomény či si pouze měnit a nastavovat hesla.