Domů / Doporučujeme / Jak obchodovat s ETF

Jak obchodovat s ETF

Fondy obchodované na burze (ETF – Exhange traded funds) jsou obvykle balíčky akcií, které investorům poskytují formu diverzifikované expozice. ETF byly vynalezeny v devadesátých letech minulého století, ale v posledních deseti letech začaly zažívat významnou likviditu. Největší ETF poskytují expozici akciovým indexům, jako jsou S&P 500 a The Dow Industrial Average. Kromě kapitálových ETF jsou k dispozici komoditní ETF, měnové ETF a dluhové ETF.

Jak se obchoduje s ETF

ETF jsou nabízeny fondem, který je pro ETF důvěryhodný. Fond bude neustále přidávat podkladová aktiva ETF a trvale sledovat změnu hodnoty způsobenou sentimentem investorů. ETF, které drží pouze komodity, jako jsou například zlaté GLD ETF nebo ropné USO EFT, drží futures nebo fyzická aktiva. Měnová ETFS, jako jsou například FXE Euro ETF, drží OTC měnové páry, měnové futures a měnové vklady. ETF, které jsou burzami cenných papírů, drží akcie, které tvoří podkladový index.

Například index SPY SPDR S&P 500 ETF drží všechny akcie, které tvoří index S&P 500. Kromě toho existují ETF, které poskytují zviditelnění sektorům. Sektory akcií zahrnují finanční sektor, energetický sektor, průmyslové sektory a řadu dalších. Trust, který spravuje finanční operace, neustále obchoduje s akciemi, které vytvářejí sektorové indexy.

Jak obchodovat s ETF

Fond obchodovaný na burze (ETF) se obchoduje jako akcie a je obecně likvidní během hodin, kdy je otevřená burza. Nejlepší způsob, jak obchodovat ETF, je navrhnout obchodní strategii, která těží ze změn ceny. ETF můžete obchodovat také s použitím neutrální tržní strategie, která je úspěšná, jestliže jeden ETF překoná druhý. Například, pokud se domníváte, že finanční sektor bude převyšovat průmyslový sektor, můžete si koupit XLF ETF a zároveň prodat XLI ETF průmyslového sektoru.

Můžete obchodovat s ETF s použitím marže?

Řada renomovaných makléřů umožňuje použití marže k obchodování s ETF. iforex.cz ETFs disponuje marží 2,5% u většiny nabízených ETF. To vám umožňuje vytvářet pákový efekt 40-1, čímž se vám otevírá možnost vytvářet solidní zisky. Marže vám také umožňuje zaujmout tržně neutrální pozice, kde vytváříte párové transakce.

Shrnutí

Před tím, než začnete obchodovat ETF, byste měli zvážit použití demo účtu s cílem zjistit, zda vaše strategie funguje v reálném čase. Jakmile vypracujete dobrou strategii, můžete začít obchodovat se skutečnými penězi. ETF jsou obchodní nástroje, které vám umožňují přijímat různé druhy rizik. Nejenže můžete obchodovat s komoditními a měnovými ETF, ale máte možnost obchodovat také s akciovými indexy a akciovými sektory ETF. ETF je spravován trustem, který obchoduje s akciemi, komoditami nebo měnami, které drží fond. Řada renomovaných makléřů poskytuje na ETF marži a pákový efekt jako CFD.