Domů / Doporučujeme / Objevte oblibu korporátních dluhopisů i vy

Objevte oblibu korporátních dluhopisů i vy

Není asi třeba říkat, že obliba korporátních dluhopisů v České republice stále roste. Díky vydávání dluhopisů mají totiž firmy možnost rychlým a jednoduchým způsobem přijít k penězům pro svůj podnikatelský záměr. Omezí tak byrokracii v podobě nejisté bankovní půjčky. Pro investory pak nabízejí korporátní dluhopisy zajímavé úročení peněz a poměrně bezpečnou a ověřitelnou míru rizika.

Efektivní zhodnocení peněz

Hlavním důvodem oblíbenosti korporátních neboli firemních dluhopisů je zajímavé úročení vložených peněz. Investice do dluhopisů firem nabízí úrok průměrně 7,5 %. Takové úročení mnohonásobně převyšuje často skloňované státní dluhopisy, kde se úrok pohybuje aktuálně na hodnotě 2,1 %. A není třeba dodávat, že získaný úrok vám nakonec z velké části sebere inflace a také je vždy třeba započítat srážkovou daň, která činí 15 % z výnosu. Lépe na tom nejsou ani spořicí účty, které vám také zajímavé úročení nenabídnou.

Bezpečná míra rizika

Druhým důvodem je přijatelná míra rizika. Míru rizika si můžete snadno ověřit a zhodnotit na základě dostupných informací. Především se vyplatí prověřit si hospodářské výsledky firmy a její podnikatelské záměry, projít si internetové diskuze a zjistit si ověřené reference. A nakonec neváhat se obrátit na samotnou firmu. Bezpečnost investice může zvýšit i vlastnictví prospektu ČNB, pro jehož získání je třeba splnit řadu zákonných podmínek. Investice do firem je tak vhodná nejen pro zkušené investory, ale i začátečníky.

A kam tedy investovat?

Jednou z možností nejlepší investice, kam se vyplatí uložit své peníze, je společnost Europa Investment Property. Tato společnost se řadí mezi jednu z mála společností, která získala pro vydávání dluhopisů potvrzení od ČNB – tzv. prospekt. Na trhu je již 20 let, nabízí úrok 7,5 % a věnuje se nákupu a rekonstrukci komerčních, historických a rezidenčních nemovitostí. Nesází tedy všechny mince na jednu kartu, ale investice rozkládá geograficky, typově i časově. A od investorů má velmi pozitivní reference.

Zhodnoťte i vy své úspory.