Domů / Doporučujeme / Jaký druh stínění je ideální právě pro váš dům?

Jaký druh stínění je ideální právě pro váš dům?

Přemýšlíte nad efektivním zastíněním, díky kterému budete moci regulovat sluneční svit a vnitřní teplotu? Zvláště během letních měsíců oceníme kvalitní druhy stínění. Jaké je však ideální právě pro vás?

Výhody stínění

Stínění je důležité nejen kvůli tomu, že reguluje sluneční svit, ale má vliv také na vnitřní teplotu a dopřává více soukromí. Některé druhy stínění mají také ochrannou funkci.

Venkovní stínění

Pokud byste si raději zvolili venkovní druhy stínění, jsou pro vás dobrou volbou venkovní žaluzie praha. Díky nim můžete regulovat množství denního světla, ovlivnit teplotu v místnosti, ale zároveň větrat. Přináší tak řadu benefitů a možnost vybrat si ze široké nabídky barev a tvarů lamel. Druhou možností jsou venkovní rolety, které umožňují spánek v naprosté tmě i ve chvíli, kdy již venku svítí slunce. Ochrání okna také před prudkým deštěm, kroupami, UV zářením a například na chalupě také odradí nejednoho zloděje. Možností jsou pro vás i svislé fasádní clony, které působí elegantně a fasádu zajímavě oživí.

Markýzy

Rádi byste každé ráno snídali na terase či si dopřávali rodinný oběd? Svítí vám však na terasu často přímé slunce? Dopřejte vám i vaší terase markýzu. Markýzy mladá boleslav jsou pro vás dobrou volbou. Ta nabízí příjemné stínění. Snadno ji lze vysunout i zasunout. Další možností jsou také pergoly.

Vnitřní druhy

Pokud byste raději vsadili na vnitřní druhy stínění, můžete si zvolit vnitřní žaluzie, které jsou oblíbeným druhem stínění. Jedná se o hliníkové žaluzie, které jsou cenově dobře dostupné. Zvolit však můžete i vnitřní látkové stínění, které má dekorativní charakter, jelikož je často opatřeno zajímavými vzory. Ideálně se hodí do ložnice, obývacího pokoje či dětského pokoje. Vykouzlí příjemné prostředí se zajímavým dekorem.