Domů / Ostatní / Dlouholetý vztah: Jak ho udržet vyrovnaným a spokojeným?

Dlouholetý vztah: Jak ho udržet vyrovnaným a spokojeným?

Udržet dlouholetý vztah zdravým, tedy vyrovnaným a spokojeným, není bez práce. Každé dlouholeté soužití vyžaduje pravidelnou péči a snahu. Dopřejte si s vaším partnerem či partnerkou čas pro sebe, ale také od sebe.

Společně

V každém vztahu je nesmírně důležité trávit čas společně, tedy jen s vaším partnerem, bez vašich dětí či dalších příbuzných. Dopřejte si čas od času třeba jen den, kdy budete s partnerem naprosto sami. Utužujete tím váš vztah a snadno tak poznáte, zda si s partnerem stále rozumíte, zda si máte o čem povídat a jste lidově na stejné vlně.

Každý sám

Dopřávat byste si však měli nejen čas společný, ale stejně důležité také je, abyste si dopřáli čas jen pro sebe. Vyrazte s kamarádkami na týdenní dovolenou, dopřejte si s kamarády týden v horách. Čas, který věnujete svým přátelům a sami sobě, utužuje partnerský vztah. Vždyť stále potřebujete, abyste byli sami sebou a uměli žít i bez vašeho partnera. V odluce si také často uvědomíte, jak moc vám na vašem partnerovi záleží a může se vám po něm také stýskat. Pravidelná odluka je v partnerství také nesmírně důležitá.

Sexuální život

V dlouholetých vztazích bývá velmi problematický sexuální život. Po letech už svého partnera znáte a máte pocit, že vás ničím nepřekvapí. Věnujte své partnerce Venušiny kuličky a svému partnerovi udělejte radost tím, že si pořídíte erotické prádlo. Erotické pomůcky lze dnes navíc objednávat díky internetu a vše je vám diskrétně doručeno až domů. Nemusíte se tak obávat divných pohledů a trapného pocitu. Dnes jde vše velmi jednoduše. I sexuální život si zaslouží osvěžení a udržování v dobré kondici. Bez něj by to totiž v partnerském vztahu jen skřípalo. Nestyďte se proto překvapit partnera či partnerku nevšedním dárkem.