Domů / Doporučujeme / Kabel nebo bezdrát? V čem se liší možnosti připojení k internetu?

Kabel nebo bezdrát? V čem se liší možnosti připojení k internetu?

Chcete být doma online? A hledáte správné řešení? Zkuste web Připojto.cz, který vám s tím může pomoci. I na něm budete mít na výběr ze dvou možnosti. A ti připojení kabelové a připojení bezdrátové. V čem se liší? Podívejte se.

Dostupnost

Zde určitě dominuje bezdrátová varianta, jelikož jde o šíření vzduchem. Pokud budete poptávat internet na doma v rámci této možnosti, je vysoká pravděpodobnost, že s připojením vaší domácnosti nebude problém. Naopak u kabelového připojení tento problém být může, jelikož to je dostupné jenom v objektech, kde jsou již připravené datové rozvody konkrétního poskytovatele.

Rychlost

Tady naopak dominuje připojení kabelové. To z důvodu, že právě prostřednictvím kabelů je možné konkrétní data posílat podstatně rychleji. Kdo hledá připojení k internetu, které bude extrémně rychlé, měl by to být primární požadavek. Na druhou stranu ani bezdrátové připojení si nestojí nijak špatně. Ale je pomalejší. V běžných podmínkách s ním určitě problém nebude. Máme na mysli klasické využití, jako:

  • Stahování dat
  • Sledování filmů
  • Běžné surfování na internetu

Stabilita

Pokud nutně nedojde k přerušení kabelu, tak se toto připojení jeví jako podstatně stabilnější. Pokud hledáte internet Brno a i stabilita je jedním z požadavků, tak vsaďte na kabel. Patří totiž k variantě nejspolehlivější. Bezdrátové připojení může být v některých situacích nestabilní, a to třeba i v souvislosti s různými povětrnostními vlivy, nebo jiným druhem rušení, které mohou mít na šíření bezdrátového přenosu také vliv.

Jednoduchost instalace

Tady určitě vyhrává bezdrát. Obecně stačí umístění antény na objekt, natažení kabelu do domácnosti, a vše je hotovo. V případě klasického kabelového připojení je nutné počítat s instalací rozvodů, které povedou už do samotného objektu. To souvisí právě se samotnou dostupností, o které jsme se zmiňovali hned v prvním odstavci.