Domů / Doporučujeme / Víte, že fotografie se můžete vytisknouti doma?

Víte, že fotografie se můžete vytisknouti doma?

Žijeme v moderní době, a tak pokud něco fotíme, ta je to buď na digitální fotoaparát, nebo na mobilní telefon. Fotografie jsou tedy k dispozici v digitální podobě. Když je budete chtít v té klasické, můžete si je vytisknout i doma. Jak na to?

Dobrá tiskárna je základ

Ty nejobyčejnější tiskárny s cenou okolo tisícikoruny s tím mohou být problém. Když ale zvolíte zlatou střední cestu, problém to nebude v podstatě žádný. V nově koupených tiskárnách už obvykle najdete i barvy, tedy toner CE285A, popřípadě jiný, který odpovídá modelu vaší tiskárny. To hlavní tedy máte. A na co se zaměřit dále?

Kupte vhodný papír

Fotografie sice můžete tisknout i n ten běžný, kancelářský. Výsledek ale nebude nijak zvlášť dokonalý. A ta doporučujeme se této cestě raději vyhnout. Vhodné je nakoupit papír, která je na tisk fotek určený. Je to takzvaný fotopapír. Co při výběru zohlednit?

  • Gramáž neboli kvalitu papíru
  • Rozměry papíru
  • Lesklé nebo matné provedení

Zkontrolujte náplně v tiskárně

Jistě nechcete, aby se vám z důvodu nedostatku náplně vytiskla třeba jenom polovina fotografie. Proto zkontrolujte jejich množství. Pokud jí je málo, pořiďte si levné cartridge, a následně je vyměňte. Budete tak mít jistotu, že s tiskem nebude žádný problém. Poté už se můžete pustit do akce. Ještě před tím však doporučíme danou náplň vyzkoušet. Ideálně tak, že vytisknete zkušební stránku, kterou vám nabídne samotná tiskárna.

Připravte papír a vyberte obrázky

Do tiskárny nejprve vložte fotografický papír a v její nastavení zvolte jeho rozměry, stejně jako to, o jaký typ se jedná. Potom už můžete sednout k počítači, a t konkrétně k databázi vašich fotek. Určitě je zbytečné tisknout úplně každou. Vhodné je všechny postupně probrat a potom do tiskárny poslat jenom ty nepovedenější. Které budete chtít dát do alba, nebo si jen vystavit do rámečku.