Domů / Doporučujeme / Jaké výhody mají infrazářiče oproti ostatním druhům vytápění?

Jaké výhody mají infrazářiče oproti ostatním druhům vytápění?

V našem podnebném pásmu se většina lidí musí připravovat na zimu. Je to období, kdy je potřeba mít dostatek teplého oblečení a také je potřeba topit. Topení je nemalým žroutem peněz a mnoho lidí topí způsobem, který není efektivní ani zdravý. Většina lidí je zvyklá na konvekční vytápění, toto vytápění má oproti infrazářičům celou řadu nevýhod. Většina lidí neví o vytápění infračerveným zářením zhola nic a tento článek vám to objasní.

Jak funguje infračervené vytápění?

Je vám na sluníčku příjemně? Pokud ano, je to právě díky infračervenému záření, které vás hřeje. Tvoří téměř 50% slunečních paprsků, na rozdíl od jiných druhů záření je bezpečné a zdravé. Infračervené záření vyzařuje například i z ohně. Infrazářiče fungují tak, že vydávají právě infračervené záření. Je to zcela jiné teplo než z kamen, radiátoru nebo jiných konvekčních zdrojů tepla. Konvekční topení ohřívá vzduch, ten následně proudí po místnosti a víří prach. Způsobuje, že je na některých místech teplo a někde ne, vytápění je tedy nerovnoměrné. Toto teplo se také rychle vyvětrá. Infrazářiče neohřívají vzduch, ale všechny předměty v místnosti, teplo tedy následně sálá ze všech stran. Pocitová teplota je u infračerveného záření ještě o 2-3°C vyšší než u ostatních druhů vytápění, to znamená, že nemusíte tolik topit a ušetříte za vytápění. Jak vlastně infrazářiče vypadají?

Mají mnoho podob, ale při výběru se vyplatí jít za kvalitou. Mezi nejlepší na trhu patří infračervené topné panely Heat4All, které mají účinnost 99%. Místnost velmi rychle vyhřejí a navíc vypadají velmi skvostně. V místnosti byste si topných panelů ani nevšimli a je to tím, že mají například podobu moderního obrazu, zrcadla nebo třeba stropního osvětlení. Jde o moderní řešení, které v budoucnu vytlačí ostatní druhy vytápění. Pokud vás toto vytápění zaujalo, můžete si ho zajistit na Elimstore.eu.