Domů / Ostatní / Dopravní značení předchází nehodám na staveništích

Dopravní značení předchází nehodám na staveništích

Jednou z hlavních priorit každého dodavatele stavby na místě projektu je zajistit bezpečnost pracovníků a veřejnosti. V posledních několika desetiletích pracovní zóny výrazně snížily počet úmrtí a zranění díky vhodnému umístění dopravnímu značení, jako jsou značky a elektronické dopravní signály.

Dejte řidičům a kolemjdoucím dostatek varování

Bezpečná stavební zóna je zóna, která je obklopena jasně oranžovými kuželi a různým značením, které řidičům dávají jasně najevo, že musí jet pomalu a opatrně. Standardní dopravní značení Praha je účinné při zvyšování tohoto povědomí, pokud jsou umístěny na správných místech pro maximální viditelnost. Řidiči a chodci by měli vědět několik minut předtím, než se přiblíží k pracovní zóně, že mají zpomalit a být více obezřetní. Jaké dopravní značení nejčastěji potřeba:

  • Práce na silnici před námi
  • Pozor – vjezd do stavební zóny
  • Stavba před námi
  • Nebezpečí – Stavební zóna – Neoprávněný personál vyvarujte se

Další oznámení mohou být „postupujte na vlastní nebezpečí“ nebo konkrétní pokuty za překročení rychlosti. Řidiči rozpoznávají oranžovou barvu kuželů jako barvu, která představuje nebezpečí, a proto je dobré používat jich hodně.

Využijte výhodného pronájmu dopravního značení

E-shop s dopravním značením https://www.topznak.cz/ má ve své nabídce širokou škálu dopravních značek určených k prodeji, ale také k pronájmu. Firma nabízí také dovoz a profesionální instalaci dopravního značení.

Pronájem dopravního značení je vhodný zejména ve chvílích, kdy se jedná o jednorázovou akci a pro dopravní značení nemáte další využití. Informujte se na topznak.cz o správnosti a vhodnosti dopravního značení pro vaše konkrétní účely.

Kromě dopravního značení můžete využít pronájmu plošiny či služby návrhů projektů dopravně inženýrského opatření (DIO).