Dluhy dnes nejsou ničím zvláštním a výjimečným. Potřebujete-li mít finanční rezervu, kterou použijete ve chvíli, kdy to bude potřeba, chcete rekonstruovat dům, byt, zaplatit nedoplatky či cokoliv jiného. V životě se dluhům nevyhne asi nikdo. Jsou ty malé, které splatíte hravě a během chvíle a pak jsou ty, které můžete splácet hned několik let. A pak jsou tady dluhy, které najednou nesplácíte. A hledáte pomoc z dluhů. Důvody samozřejmě mohou být různé, ale ti, kterým dlužíte peníze, chtějí přirozeně zpátky, potřebují je. Když se jim peníze nevracejí a lidé často ani nekomunikují nebo nemají snahu vše řešit, jsou nuceni přistoupit k tvrdšímu řešení.
Když to nejde po dobrém
„Jeden z mých klientů, se kterým jsem pracoval, se dostal do finančních potíží. Alespoň to o sobě tvrdil, jak tomu bylo ve skutečnosti, to přesně nevím. V našich kruzích se povídalo, že ulil peníze bokem, ale kdoví. Každopádně naše spolupráce mi zanechala pěknou díru v rozpočtu, dlužil mi přes čtyři sta tisíc. Nejdřív jsem se snažil všechno řešit po dobrém. Kdo má čas se tahat po soudech nebo někde jinde, že. Dušoval se, že vše splatí, má teď kšeft, který mu peníze vynese. Sice jsem ho znal, slibotechna to byl, ale peníze vydělat uměl. To je pravda“ zamýšlí se Kamil, majitel eventové agentury.
„Měl jsem trpělivost dlouho, vymáhání dluhů není moje parketa, pořád jsem mu volal a zkoušel se s ním domluvit. Když mi po pěti měsících přestal zvedat telefony, neodpovídal na maily a zapíral se přede mnou, došla mi trpělivost. Peníze mi dlužil dlouho, neuměl se dohodnout na splátkách, takže jsem se rozhodl jednat. Ke slovu přišla vymáhací agentura, která měla jasný plán, a peníze z něj nakonec vymohli. Trvalo to, ale zaplatil vše, co mi dlužil. Takže tak špatně na tom asi nebyl, že?“ filozofuje Kamil.