Domů / Ostatní / Uvažujete o investování? Zkuste firemní dluhopisy

Uvažujete o investování? Zkuste firemní dluhopisy

Korporátní či firemní dluhopisy se již několik let řadí mezi velice oblíbený investiční instrument. Jsou zajímavou investiční příležitostí pro konzervativní investory, kteří chtějí získat pravidelný a předem známý výnos. Vaše úspory se díky tomu mohou zvětšit rychlým a celkem jednoduchým způsobem. Seznamte se také s korporátními dluhopisy a zjistěte, jaké mají výhody a nevýhody.

Výhody dluhopisů

Firemní dluhopisy oproti jiným investičním instrumentům mají několik důležitých výhod, a to především vysoký výnos, bezpečnou míru rizika či jednoduchost. Výnos, který se pohybuje nad 5 % a může dosáhnout i 10 až 15 %, není snadné najít u žádného obdobného investičního instrumentu. Tradičně jsou také považovány za méně rizikové než akcie a pro jejich získání nepotřebujete žádnou zprostředkovatelskou firmu či složitě obchodovat na burze.

Na co si dát pozor?

S rozmachem dluhopisů vznikají velké rozdíly mezi jednotlivými firmami. Některé firmy lze považovat za naprosto bezrizikové a jiné zase naopak za vysoce rizikové. Před investováním do korporátních dluhopisů je proto třeba vybrat vhodnou společnost. Ideálním emitentem je především firma se znatelnými hospodářskými výsledky, která se zabývá úspěšným či zajímavým podnikáním. Také se doporučuje, aby firma měla za sebou nějakou historii a nešlo o úplného nováčka. A je třeba zjistit, kam získané peníze poputují, zda lze tomuto projektu důvěřovat, že uspěje na trhu.

Důvěryhodná společnost

Vybrat vhodnou společnost pro vaši investici není vůbec jednoduchou záležitostí. Nakonec by mohlo dojít k tomu, že při špatné volbě společnosti můžete o investici přijít. Z toho důvodu hraje prověření společnosti velkou úlohu. Chcete-li vsadit na jistotu, pak si můžete pořídit dluhopisy EMTC pro Lipa Learning, které jsou prověřeny již několikátou emisí. Za jejich vydáváním stojí společnost EMTC – Czech, a. s. a na jejich webu v sekci pro investory najdete všechny potřebné informace a dokumenty, které vám pomohou v rozhodnutí.

Stát se investorem nemusí být tak složité, jak se zdá. Dluhopisy EMTC vám ukáží investování z té lepší stránky.