Domů / Doporučujeme / Proč upřednostnit nebankovní půjčku před bankovní?

Proč upřednostnit nebankovní půjčku před bankovní?

V současné době lidé dostávají přidáno takřka neustále. Zaměstnavatele k tomu dohnala zaměstnanecká krize. Konečně pochopili, že si svých pracovníků musí vážit a ne je zneužívat. Jelikož se bojí toho, že jim pracovníci odejdou ke konkurenci a že za ně nebudou moct sehnat náhradu, rozhodli se jim přidat. Bohužel místo toho, aby si lidé spořili, více utrácí. Čím více peněz dostávají, tím větší a dražší mají potřeby, které chtějí uspokojit.

Lidé často utrácí tak moc, že si neuvědomují, že se dotýkají svého finančního dna. A najednou si musí půjčit. K bankám by však bez rozmyslu mířit neměli. Jsou tu ještě nebankovní instituce.

Samozřejmě každý z nás se může dostat do situace, kdy si potřebuje půjčit. Většinou je to tehdy, kdy ztratíme zaměstnání a potřebujeme nějak pokrýt poplatky, které každý měsíc splácíme. Pokud si však potřebujete půjčit jen pár tisíc korun, nemusíte ihned chvátat do bank, kde dostanete půjčku často velice nevýhodnou. Můžete si půjčit daleko výhodněji v nebankovních institucích, jako je například Rerum.cz.

Proč upřednostnit nebankovní půjčku před bankovní?

Existuje hned několik důvodů, proč byste si měli vybrat nebankovní půjčku. Jak jsme již zmínili, hlavní důvod je ten, že se moc nezadlužíte, protože vám nebankovní instituce nepůjčí víc, než pár desítek tisíc korun. Můžete si půjčit jenom tolik, kolik skutečně potřebujete.

Jaké jsou další výhody?

Další výhodou je to, že si půjčku můžete zřídit z pohodlí domova. Ušetříte tak drahocenný čas, který jsou vlastně peníze. Nemusíte totiž stát na pobočkách bank a nemusíte čekat, až na vás přijde řada. Navíc na konci řady na vás nebude čekat nepříjemný zaměstnanec banky, který čeká jen na to, aby vás mohl uvrtat do nevýhodného úvěru.

Další výhodou je to, že často je první půjčka zcela zdarma. Neplatíte žádné poplatky za zprostředkování ani neplatíte nic navíc.