Domů / Doporučujeme / Na dovolenou do Chorvatska

Na dovolenou do Chorvatska

Někdo si představuje příjemně strávenou dovolenou jako odpočinek na pláži na prosluněné pláži a koupání v průzračné mořské vodě, někdo rád poznává nová místa a další se rád potápí. To vše nabízí dovolena chorvatsko. Kromě toho můžete do této destinace vyrazit nejen autem, ale i autobusem nebo vlakem. Cesta do Chorvatska je také celkem příjemná. Přímořská letoviska nabízejí ubytování chorvatsko v soukromí, apartmánech, bungalovech či hotelech. Záleží, čemu dáváte přednost.

Nádherný podmořský svět

Pokud vyrazíte do Chorvatska, rozhodně stojí za to prohlédnout si tamní podmořský svět. Na všech místech naleznete celou řadu škol potápění, kde si můžete také vypůjčit potřebnou výstroj. Pokud se nebudete potápět individuálně, není potřeba mít žádné zvláštní povolení. Proto je skupinové potápění velmi oblíbené.

Prohlídka nádherného, pestrobarevného podvodního světa se pro každého stane nezapomenutelným zážitkem.

Netradiční dobrodružství nabízejí Kornatské ostrovy. Potápět se zde mohou jak začátečníci, tak i pokročilí potápěči. Mezi další oblíbená místa patří okolí poloostrova Pelješac a také ostrov Pag je velmi vyhledávanou lokalitou. Poblíž přístavu Žigljen si můžete prohlédnout naleziště amfor, v nichž se zabydleli úhoři, chobotnice a ropušnice. Také se zde objevuje mořský mech, který nese název mořská krajka.

Pokud zavítáte do Mandre, můžete zde ryby nejen pozorovat, ale dokonce je i krmit. Velmi zajímavou podívanou nabízí Holubí jeskyně na ostrově Brač na Bolu. Tato jeskyně nabízí svým návštěvníkům zajímavý kontrast skalních stěn a písku a poskytuje domov celé řadě vodních živočichů.

Jestliže se rozhodnete strávit svoji zaslouženou dovolenou potápěním a prohlídkou podmořského světa, objednejte si ubytování na portálu ubytovanivchorvatsku.