Domů / Ostatní / Bez peněz to nejde

Bez peněz to nejde

Bez peněz nelze v soudobé společnosti normálně existovat. Jak se o tom může kdokoliv hravě přesvědčit. Protože rozhlédneme-li se kolem sebe, hravě odlišíme ty, kdo peníze mají a kdo nikoliv. Chudáci bývají nepřehlédnutelní.

Totiž vlastně ne všichni chudáci. Nepřehlédnutelní jsou ti, kdo existují bez dostatečných finančních prostředků. A to nejsou rozhodně všichni ti, kdo si někdy v životě nedokážou vydělat dost na to, aby byli schopni pokrýt všechny své životní náklady. Protože na stejné úrovni jako ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, mohou žít i ti, kdo sice mají problémy, ale vyřeší je třeba s pomocí půjčky. Protože půjčenými penězi lze jak známo hradit své životní náklady též, pouze s tím rozdílem, že je třeba takové finanční prostředky následně zase splatit.

Ale i ten, kdo si vezme půjčku, zkrátka může žít na úrovni. Stačí půjčit si tolik, kolik je třeba, a to pochopitelně za zvládnutelných podmínek.

A od koho a v jaké formě si půjčují ti, kdo se dostali z jakéhokoliv důvodu d finančních problémů?

Čím hůř na tom zájemce o půjčku je, tím spíše se jeho volbou, a tedy i řešením jeho obtíží stane americká hypotéka. Tato alternativa se totiž vyznačuje právě tím, že je nejen výhodná, ale i snadno dostupná všem, i těm, kdo by se se svojí žádostí o půjčku nikde jinde nesetkali s kladnou odezvou. U takové nebankovní hypotéky totiž není třeba prokazovat to, co lidé v nesnázích často prokázat nedovedou, tedy dostatečně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další záležitosti. Tady jsou tato pro leckoho nesplnitelná kritéria nahrazena potřebou dát coby záruku do zástavy nemovitost.

A ten, kdo takovou záruku nabídnout může a kdo má i alespoň nějaké příjmy, může počítat s tím, že mu bude vyhověno. A i když se ani tato hypotéka bez dokládání příjmů a nahlédnutí do registrů neobejde, dostane ji i ten, kdo rozhodně nemá takzvaně čistý štít.

A pak se ani nepozná, že má dotyčný člověk nějaké ty finanční problémy, jež by jinak možná nezvládl.