Domů / Doporučujeme / Zlato jako investice do budoucna – vyplatí se to?

Zlato jako investice do budoucna – vyplatí se to?

Vídáte ve filmech zlaté cihly, které si boháči pečlivě ukládají do trezoru s tím, že je to jejich kapitál, investice a budou mít do budoucna vystaráno? Každý v oněch filmech touží po minimálně jedné cihličce zlata, protože tak umí zajistit bohatý a spokojený život. Vážně je zlato natolik ceněným artiklem, že se vyplatí do něj investovat? Nebude to jen zbytečná koupě, která se vám následně může vymstít a ztratí tak na hodnotě? Je vůbec teďka vhodné investovat, a pokud ano, tak do čeho?

Není zlato jako zlato

Jde-li o investice právě ve zlatě, určitě nemáme na mysli, abyste vzali útokem zlatnictví, vykoupili šperky, řetízky a prsteny a čekali, až stoupne cena zlata a zase ho prodali se ziskem. Hovoříme-li o zlatu jako o investici do budoucna, máme na mysli investiční zlato. O co jde? Je to v podstatě zvláštní forma zlata, která se používá jako investiční nástroj. Podobná se cenným papírům, většinou jde o různé zlaté, ale třeba i stříbrné mince, cihly, plaketky a podobně. Obvykle se kupují za účelem sběratelským či numismatickým, občas se najdou lidé, kteří je berou jako investici, tedy uloží zde své papírové peníze a až přijde vhodný čas, dobře danou věc zpeněží.

Láká vás tento druh investování, ale nevíte přesně, jak na to? Existují firmy, které s tímto problémem poradí a pomohou. Například Zlato-Slitky-Mince Zimmermann jsou ideálními pomocníky. Specializují se na prodej a výkup investičních kovů, takže jejich nabídka je poměrně široká a vybere si zde nejen začínající, ale také zkušený a ostřílený investor. Je libo investiční zlaté mince? Cihly? Nebo plaketky? Chcete-li raději své peníze uložit do stříbra? Bude to zcela na vás a vašem výběru! Nemusíte své peníze dávat do spořicích účtů nebo je mít uložené doma v obálce. Nechte je, aby vám vydělali a pomohli papírové peníze bezpečně uložit.