Domů / Doporučujeme / Jak si levně zabezpečit domov

Jak si levně zabezpečit domov

Zabezpečit si domov není jen o silném psu a kamerovém systému. Existují i snadnější a levnější varianty. Fotopast je skvělou a velmi levnou alternativou na ochranu majetku. Kromě ochrany vašeho majetku může sloužit i pro sledování divoké zvěře. Fotopasti Acorn oceníte jak na soukromém pozemku, tak v nepřístupném terénu.

Jak vznikla fotopast

Fotopast si svoji oblibu získala teprve nedávno, ale má poměrně dlouhou a bohatou historii. Její počátky začínají v Severní Indii v 20. Století. Před druhou světovou válkou jeden lesník používat fotoaparáty pro sledování zvěře tak, že mezi nimi natáhl drát. Jakmile byl drát narušen, fotoaparát spustil. Tento lesník Frederick Champion patřil mezi první průkopníky ve vývoji fotopastí. Jeho počínání umožnilo zachytit a zaznamenat zvířata ve volném prostředí.

Nakolik se fotopast od té doby změnila

Fotopast Acorn prošla za tu dobu řadou změn, přestože funguje podobně, jako první fotopasti. V jednoduchém podání je fotopast stejná, jako kamera nebo digitální fotoaparát s tím rozdílem, že obsahuje ještě čidlo. Zařízení je tak v pohotovostním režimu 24 hodin denně. Jakmile zaznamená pohyb, spustí se a pořídí snímek. Některé fotopasti jsou vytvořeny pouze pro pořízení fotografie, jiné pro video a některé zvládnou oboje. Všechny snímky se následně ukládají na SD kartu nebo v případě, že je fotopast vybavena modulem GSM, jsou data odesílány na mobilní telefon či email.

Fotopast běží na klasické tužkové baterie a dokáže být v pohotovostním režimu i několik měsíců. Vše však záleží na vytíženosti fotopasti. Venkovní fotopasti jsou vybaveny odolným pouzdrem, který je chrání před nepříznivými přírodními podmínkami a poškozením. Jak je patrné, fotopast je ideální a levné zařízení k zabezpečení pozemku či majetku.